DONANIM ve ALTYAPI

Afacan Gümrük Müşavirliği kurulduğu günden bugüne sektörde yeni teknolojileri ve gelişmeleri yakından takip ederek, tüm şubelerinde gümrük işlemlerinin elektronik ortamda kolaylıkla ve en hızlı şekilde yapılabilmesi için gereken tüm alt yapı çalışmalarını tamamlamıştır.

Bünyesinde bulundurduğu son teknoloji sunucular ile sektörün önde gelen yazılım firmaları ile işbirliği yaparak, gümrük yazılımlarına tek bir merkezden online bağlantı imkanı ile Başbakanlık Gümrük Otomasyon Sistemine doğrudan Beyanname tescili, tahakkuku ve diğer işlemlerin elektronik ortamda yapılması sağlanmıştır.

Kullanılan yazılım (Evrim Gümrük Yazılımı, Koza Gümrük Yazılımı, Mevzuatnet, PC Gümrük Külliyatı, Türktrust E-imza, Sisyon E-belge, Synology Bulut Depolama) ve donanım (IIS, Firewall Server, NAS Data Storage) sayesinde yüksek düzeyde veri güvenliği ve iş sürekliliği ile yüksek işlem ve erişim hızları sağlayabilmiştir.

YAZILIM ve ERP

Şirketimiz geleneklerine bağlı olduğu gibi teknolojiyi de en ileri düzeyde kullanır. ISO 9001 ve ISO 27001 belgelerine sahiptir. Standart olarak kullanılan gümrük programlarının yanında tüm mevzuat programlarını da bünyesinde bulundurur. Bulut teknolojisi ile iş ortaklarımızın dokümanları elektronik ortamda tutulur ve isteyen iş ortaklarımızın kendisiyle alakalı işlerle sınırlı olmak üzere kullanımına açılır.

İsterseniz elektronik olarak işlemlerinizin durumunu takip edebilirsiniz.

2016 yılında bunlara ek olarak ERP sistemi kurulmuş olup iş ortaklarımıza istedikleri raporları istedikleri formatta sunabilir hale gelmiş bulunmaktayız.

ERP sistemi ayrıca gümrük işlemlerimizde de hızımızı fazlasıyla arttırmakta ve hata olasılığını ise sıfırlamaktadır.